Resident Evil 9, 2025 Yılının Ocak Ayında Piyasaya Sürülebilir

Son sızıntılara bakılırsa Resident Evil hayranları için serinin 9’ncu oyunu yakın bir tarihte geliyor olabilir. Geçtiğimiz hafta oyun için dahili bir erteleme söylentisi ortaya atılmıştı ancak Capcom sızıntısı yapan isimlerden biri bu iddiayı yalanladı.

Sızıntı yapan isimlerden Dusk Golem, Twitter’da yaptığı bir paylaşımında oyunun çıkış tarihi için 2025 Ocak ayının düşünüldüğünü belirtti. Eğer verilen bilgiler doğruysa, Resident Evil serisinin yeni oyununu gelecek yılın başında görebiliriz.

Diğer ilginç ayrıntılar arasında oyunun 2018’den bu yana geliştirilmekte olduğu ve yaklaşık 7 yıllık bir geliştirme döngüsüne sahip olması yer alıyor. Daha önce yapılan söylentilerden bir diğeri de, Resident Evil 9’un açık dünya bir oynanış sistemine sahip olacağı yönündeydi.

Açık dünyaya sahip yeni bir Resident Evil oyunu, serinin önceki oyunlarına nazaran çok daha farklı bir deneyim sunacaktır. Bu, oyunculara keşfedebilmeleri için çok daha büyük ve geniş bir harita sunabilir.

Capcom’un Resident Evil 9 üzerindeki çalışmaları, son yıllardaki başarıları göz önünde bulundurulduğunda sürpriz bir gelişme sayılmaz. Geçtiğimiz yıl Resident Evil 4’ün Remake versiyonu 7 milyondan fazla satmıştı. Ayrıca Resident Evil Village dünya çapında toplam 8 milyon kopya sattı. Serinin 9’ncu oyunu hakkındaki gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir